AKP’li başkandan katilin ailesine taziye ziyareti

40 yaşındaki Saniye Arslan, Adana’da çalışmak için evden çıkmak arabasına bindi. Yan koltuğuna binen eski eşi 61 yaşındaki İhsan Uğurlu, 8 Haziran’da öldürüldü. Uğurlu önce Arslan’a ateş açtı, ardından da intihar etti. 

Olayla ilgili soruşturma ve incelemeler devam ederken katil İhsan Uğurlu’nun AKP’nin Ankara Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran’ın taziye ziyaretinde bulunduğu ortaya çıktı. 

“KATİLLERE ÖVGÜ ANLAMİNA GELİYOR”

Uğurlu tarafından öldürülen Saniye Arslan’ın aile avukatı Deniz Kadifeci, şunları söyledi: 

*Şüphesiz ki Belediye Başkanı Ahmet Buran tarafından yapılan bu davranış, kendisine oy veren tüm kadınlara ihanet edip aynı zamanda İhsan Uğurlu gibi katillere yönelik, destek anlamına geliyor.

*Otorite tarafından, politik olan kadın cinayetlerini engellemek için hiçbir önlem alınmadığı gibi tam aksine katiller, halkın oyuyla görev yapan siyasi aktörler tarafından ziyaret edilen cenaze törenleri veyahut taziyelerle uğurlanır hale geldi.

YANINDAKİ KİŞİ DOSYAYA DAHİL EDİLMEDİ

Soruşturmayla ilgili bir başka iddia daha var. Katil İhsan Uğurlu ile birlikte Ankara’dan Adana’ya cinayet işlemek için gelen, cinayeti tasarlama eyleminin içinde şüpheli bir kişi daha var. Hatta Uğurlu, Saniye Arslan’ı öldürmeden önce arabasından indiği sırada arabada bulunan da kişinin aynısı. 

Arabayı tutarken bu kişi hakkında cumhuriyet başsavcılığı tarafından hiçbir işlem yapılmadı. Bu kişi dosyaya dahil edilmezken tanık olarak dahi dinlenmedi. 

Avukat Deniz Kadifeci bu durumla ilgili olarak “Kadınlarımızın sistematik bir şekilde katledilmesine rağmen bırakmayı engellemeyi; Hakkında kamera kayıtları gibi somut deliller ve makul şüpheler bulunan, cinayete katılanların kişisel olarak sosyal hayatına devam ediyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir