Bodrum FK maçlarını nerede oynayacak? İlçe Stadyumu Süper Lig’e uygun mu?

Trendyol 1. Lig play-off finalinde normal süresi 1-1 biten ve uzatmaya giden maçta Sakaryaspor’u 3-1 yenerek Süper Lig’e çıkan Bodrum FK kupasını aldı.

Süper Lig’in yeni ekibi Bodrum FK, ev sahibi olduğu maçları 3 bin 925 kişilik Bodrum İlçe Stadyumu’nda oynuyor. Bodrum FK’nın yeni sezonda Süper Lig maçlarını nerede oynayacağı ise merak konusu oldu. 

Aydınlatma sistemi yetersiz

Ege ekibinin maçlarını oynadığı Bodrum İlçe Stadyumu’nun aydınlatmaları TFF talimatlarına göre yetersiz olmasından dolayı Bodrum FK bu durum düzeltilene kadar maçlarını kendi stadyumunda oynayamayacak.

TFF’nin ışıklandırma talimatı!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun stadyım aydınlatmalarına dair talimatında “Stadyumlarda Stadyum ve Güvenlik Komitesi Talimatı’na uygun aydınlatma sistemi ve elektrik kesintisi veya arıza halinde devreye girerek aydınlatmanın tam kapasite ile çalışmasını sağlayacak bir jeneratörün çalışır durumda bulundurulması zorunludur. Müsabakanın başlama saatinden seyircilerin stadyumu terk ettiği ana kadar saha aydınlatmasının yarısının jeneratör sisteminden, yarısının ise şehir elektrik şebekesinden sağlanması zorunludur.” ifadeleri yer alıyor.

Başkan’dan rahatlatan açıklama geldi!

Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk maçın ardından yaptığı açıklamalarda stadyum konusu hakkında “Bodrum gibi bir yerden Süper Lig’e takım çıkması çok mutluluk verici. Stat problemimizi de herhalde hallederiz. Bir şekilde maçlarımızı Bodrum’da oynayacağız.” ifadelerini kullandı.

Bodrum FK’nın oynaması muhtemel stadyumlar

Süper Lig’in yeni ekibi olan Bodrum FK’nin önümüzdeki sezon bir süre maçlarını İzmir veya Denizli’de oynaması bekleniyor. Bodrum İlçe Stadyumu’nun standartlara uygun ışıklandırma sisteminin tamamlanılmasının ardından stadyum, Süper Lig’de ev sahipliği yapabilecek konuma gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir