Giovanni van Bronckhorst: Beşiktaş’a kupalar kazanmaya geldim!

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst dün özel bir uçakla İstanbul’a geldi. Menajeri Guido Albers’le birlikte İstanbul Havalimanı’na inen Hollandalı teknik adamı burada Beşiktaşlı yöneticiler karşıladı.

Siyah-beyazlı kulüple 2+1 yıllık anlaşma sağlayan 49 yaşındaki Bronckhorst mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi. Deneyimli teknik adam, “Öncelikle Beşiktaş gibi çok büyük bir kulüple anlaştığım ve İstanbul’a geldiğim için çok mutluyum. Beşiktaş’taki görevim benim için yeni bir meydan okuma olacak. Burada başarılı olmak ve kupalar kazanmak için hazırım” dedi.

Hollandalı teknik adam hedeflenen başarılara ulaşmak için takım halinde çok çalışacaklarının altını çizdi. Siyah-beyazlı hoca, “Beşiktaş’taki yeni görevim için heyecanlıyım. Taraftarımızla birlikte bu büyük kulübe hak ettiği başarıları getirme konusunda büyük bir heyecan duyuyorum. Hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte çok çalışacağız” diye konuştu.

Giovanni van Bronckhorst bugün düzenlenecek törende medya önünde 2+1 yıllık sözleşmeye imza atacak. Tüpraş Stadı’nda saat 11.00’de gerçekleşecek törende Başkan Hasan Arat da yer alacak. Hollandalı teknik adam toplantıda Beşiktaş’taki hedefleri, transfer çalışmaları ve yeni sezon planlamasına dair geniş açıklamalarda bulunacak.

PAULISTA’YA KONTROL

Kartal’ın 2+1 yıllık anlaşma sağlayarak önceki gece İstanbul’a getirdiği Gabriel Paulista dün sağlık kontrolünden geçirildi. Atletico Madrid’le sözleşmesi biten ve bonservis bedeli ödenmeden transfer edilen 33 yaşındaki Brezilyalı stopere sponsor hastanede detaylı testler uygulandı. Gabriel Paulista’nın kontrollerinde herhangi bir probleme rastlanmadığı aktarıldı.

Resmi işlemleri tamamlanan deneyimli futbolcu kısa süre içinde 2+1 yıllık sözleşme imzalayarak resmen Beşiktaşlı olacak. Siyah-beyazlılar, Paulista’ya yıllık 2,5 milyon euro garanti ücret ödeyecek.

GEDSON VE BAKHTIYOR’DA ANLAŞMA YAKINDA

Kartal, Gedson Fernandes ve Bakhtiyor Zaynutdinov’a resmen talip olan Zenit’le satış görüşmelerini sürdürüyor. Kulüplerin Gedson için 17 milyon euro bonservis bedeli artı 2 milyon euro bonus, Bakhtiyor için ise 4,5 milyon euro bonservis karşılığında anlaşmaya çok yakın oldukları belirlendi.

Siyah-beyazlılar, Gedson’un satışı halinde bonservis gelirinin yüzde 50’sini Portekizli oyuncunun eski kulübü Benfica’ya ödeyecek. Zenit’in Gedson’la yıllık 3 milyon euro karşılığında el sıkıştığı, Bakhtiyor’la da maddi konularda anlaşmaya yakın olduğu aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir